Tyto stránky používají pro lepší výkon, cílený obsah a pro účely analýzy cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Další informace | Beru na vědomí

Různé kategorie : Seznamka

I can say so many good things about myself as any other person would. However, I think it’s best you get to know me and be the judge.

I am someone who strives to be the best I can be, in whatever I do. I love to learn, to share, to care, to laugh and I am looking for someone similar. I'm an outdoor man, loyal, faithful, honest, spontaneous, affectionate, romantic, loving, open minded, a good listener and I’m understanding and caring. One woman man . A unique man. I have a great personality, well I think I have. I stick by my woman and am always there for her. I love a candle lite dinner or the sunset walk on the beach.

I am from New Zealand (a Kiwi: ) ) I have a passion for Medicine and Health. My interests include the gym and keeping fit, I have a love of the outdoors and enjoy spending time at the beach and in the ocean. I love to travel, languages (I have been studying Cesky for the last 6 months) I am looking for love. . . . someone to cherish and to share life's precious gifts with. That person needs to be genuine, possess true passion, have a love of life and a willingness to create a life as they w

Krasný den, hledám normalniho muže, který ví co chce. Jsem na voziku a mam syna. Jen važně.

Globetrotter living again back in my country in Prague/before in UAE, Hong Kong, USA, Greece, Germany etc./. Speak : German, English, Czech(also Chinese, Russian-but not use) LIKE :art, therater, architecture, concerts, walking, tennis, jogging, golf, dance, traveling, music (classic, rock, pop, jazz)..etc. LOVE : explore new places, culture, gourmet enjoying excelent food and wine and interesting conversation and company LOOKING : for new friends and Mr. Right with style, level and humor and ??

Čus, normál by řekl že trpím, ale já netrpím, prostě mám aspergerův syndrom....Koho hledám je psáno v mých dalších inzerátech a dodávám-musíš chápat, že moje zájmy jsou dost okrájené, zase jsem dost tolerantní k "úchylkám" druhých, vlastně by mne i zajímaly pokud by se nejednalo o střílení do zvířat a jiné násilnické aktivity, je jedno jakým směrem jsi ujetá...Ale hlavně ujetá, chápavá, vysoce inteligentní, ...Opakuju se.Ty odkudkoliv.Kdo chce, hledázpůsoby, kdo nechce, hledá důvody.Jsi na řadě!Povídej!M.

"...a pod mocí muže bude žádost tvá". Věřícím osamělým dívkám či ženám, která touží tuto biblickou větu žít v praxi, ale soustavně při tom selhávají (sebeukájení a podobně), nabízím pomoc. Uzamknu Tvůj klín dlouhodobě do pásu cudnosti. Budu strážcem Tvé čistoty a hlídačem jediného klíče. Jako klíčník Ti pak umožním jen hygienu pod dozorem, ale žádnou sexuální stimulaci. Prosím jen vážné zájemkyně, které cítí, že se musí touto cestou vydat. Děkuji.

Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Žena | 49 let
Rakousko

I'm adventurous, romantic, intelligent, ambitious, smart and fun with a great sense of humour, very 21st century with some old fashioned values thrown into the mix. I love travelling, weekends away, days out, dancing the night away, cosy nights in, peat fires, candles, a glass of good wine, snuggling up to a great movie. I've travelled a lot, I am a cultivated person and I enjoy learning languages. I very much would like to start a family.

46/SŠ s vadou řeči, ale ne rozumem, hledá hodného a citlivého partnera, který jí bude oporou. Zájmy ruční práce, fotografování, kultura, turistika. Pracuji v neziskové organizaci jako pomocná asistentka. Najdu Tě?

Ich suche hier eine Ehrliche und Korrekte Partnerin für eine Beziehung (Zusammenleben) in Österreich. Hledám čestného a správného partnera pro vztah (žije spolu) v Rakousku.

Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Žena | 49 let
Rakousko