Tyto stránky používají pro lepší výkon, cílený obsah a pro účely analýzy cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Další informace | Beru na vědomí

Různé kategorie : okres Praha a okolí

???Pendlovka??? pro nevidomého hodináře, který už by rád tzv. dovrtal a usadil se v dívčím srdci jednom jediném. Když kyvadlo našeho věkového rozdílu bude mít toleranci +- 5 let, zcela v poho. I pokud ta mínusová křivka bude větší, sveřepě to neodmítnu, neboť i mladá duše může být velice moudrá a starší duše naopak až překvapivě mladá. Své tranc...jo odhazuji v dál, rád bych se s Tebou při se...stupu do hlubin duše nejen smál. Keďé mere...ďäšťivoj önoc, sechs...hümaciónoš ó moc.

I am interested in making new friends here, and it's gonna be a huge bonus if I could improve on my Czech language as well. We can meet see if there is some connection and go from there.

Finns det nagon svensktalande här? :-)

I am a young man here to study for several months. Looking for a nice woman to meet and have fun with. I like to travel and party and find new fun experiences. I am polite and respectful and love to laugh and hope to find a women that wants to have fun and some drinks and see where things go.

Dobrý den :) něco o mě -> jsem nenapravitelný romantik rozšiřující lásku a pravdu všude kde to jde. Miluji zvířata mám 5 koček a bydlím v krásném baráčku u lesa. Jsem 33 letý 175cm/82kg, jsem nehádavý, mám rád povzbuzování lidí, vařím, peru uklízím. Pracuji jako programátor, mám práci z domova. O tobě: nemusíš být krásná, ani bohatá, hledám holku věřící, co věří že ježíš je pán. Měla by jsi být hubenější, klidně s brýlemi se zájmem o četbu a všechno zábavné.

/Y LFgeek girl 4 any raid, exlore or 4 daily life quest. /trade WTT my heart 4 your. PMO

Hi, I´m sporty czech man 185/46 who looking for an interesting women up to 45 years old. If you are slimm and sympatic, I´m looking foward to your answer with photo.

Ciao, I do not seek love, I've been disappointed too many times by love, I seek a person to share my daily thoughts, a person who knows how to listen me, a person who needs to be heard...

Hi, I'm looking for some girl (english native speaker) that can help me to practice my english. And of course there is only one best way how to teach/ learn it :)

Hello. I am 50 y. man from Finland and try to find english speaking women from Prague for friendship and company during my trips to CZ and other Europe. Let´s do something together... Sammy