Tyto stránky používají pro lepší výkon, cílený obsah a pro účely analýzy cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Další informace | Beru na vědomí

Různé kategorie : SeznamkaHlavní město Praha

Hi, I'm comfortably off...English Français Česky...anyone interested in fun or so ?

Ahoj, hledám hodnou nezadanou introvertní kamarádku na dlouhodobé dopisování nejen o našich potížích, v případě vzájemných sympatií později i setká(vá)ní. Jsem socfobik, ale nějakou cestu jsem už ušel, a navázání přátelství s hodnou a milou holkou podobného ražení by bylo fajn. Samota je zlá, bydlím s nemocnou mamkou, společnost nám dělá terapeutický kocourek Kubík. Ale není to ono, rád poznám milou sympatickou holku, se kterou bychom si byli vzájemnou vrbou. Pěkný den přeje Vláďa.

Pravoslavně, umírněně věřící bezdětný kluk ve věku 44 let, 185 cm vysoký, štíhlý, ve volném čase spisovatel příběhu, který se odehrává 500 let v budoucnosti v druhé části Galaxie, hledá milou, hodnou, věrnou, férovou holku kolem 40 let. I když věk je irelevantní. A hezkou, to pro mě znamená vysokou, štíhlou, s příjemným obličejem a kratšími vlasy. Doufám, že takovou najdu i v Praze, když ne v Galaxii. Můžeš být i původem cizinka z východu, i trošku zraněná. Zlatokopky ignoruju.

I am czech , speaking german, russian, spanish and a little bit french and portugues and I am loocking for people for conversation in their nativ language. I help you with pleasure with czech. Jsem Čech, mluvící německy, rusky, španělsky a trochu francouzsky a portugalsky a hledám přítele ( přátele) ke konverzaci v jejich rodném jazyce. Nebo rád pomohu začátečníkům ve zdokonalení jazyka. Praha 6

I’ve just moved to Prague and would love to meet people from Czechia, I like doing anything from a cozy evening at home to a party night in the city to go out in the nature and camp. Let’s meet up and you can show me the most beautiful parts of Czechia ;)

Hi, I would like to meet a foreign woman living in Prague for fun and possibly serious relationship. Ideally you should be active, enterprising and like nature, travel and sports. I am 42/180, slim, younger looking, well educated, with many interests. I will be looking to meet you.

Hello, we are a couple (she is 36, he is 40). Looking for a bi-girl around 28-38 years old to join us. It would be nice if you speak English. We'd love to hear from you and it would be really nice to get your photo.Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Muž | 48 let
Praha

Ahoj, I am a research engineer, 29 years old, living in Prague, speak 4 languages and have an open mind on a diverse cultures.... Else is up to you to discover !

Super nice guy here- based in Prague a long time and here about 2 weeks a month, otherwise in warm places. Looking for someone with open minded worldview (lifestyles, cultures, races, orientations), ideally who could either travel or likes the freedom that I am away a lot :) I am 40+ but feel 30+, gentle, playful outlook on life. Definitely not into drama. you should like kids and animals, even if you don't have. Care to chat?

Hi, I would like to find a small and slim, (submissive or switch) girl for a long-term relationship with evaluations that would like D/s roleplay mixed wrestling and should taste something similar to the try. Me 185/95, Prague. Are you here ?

Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Muž | 48 let
Praha