Tyto stránky používají pro lepší výkon, cílený obsah a pro účely analýzy cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Další informace | Beru na vědomí

Různé kategorie : Seznamka : Brno

I am looking for a friend (native speakers?) who makes me better in english, especially conversation. For example during the badminton matches, some trips or coffee and lunch breaks from work. I am afraid of speaking, but I want to be better and better :) I am working near University of Defence, Faculty of Science, Law faculty.

Hledám spolehlivého, charakterního muže se zájmem o duchovno. Jsem 57-letá VŠ. Zajímá mne četba, hudba, procházky, společenské dění .....

Hledám sportovně založenou partnerku s podobným pohledem na svět, pro další společnou cestu životem.

Jsem padesátiletý pohodář.Rád bych se seznámil s ženou s kterou by jsme si rozuměli.Mám zdravotní hendikep, ČID ale žiju normálním životem.Foto a informace o sobě rád pošlu.

Hi. I'm a tall french guy living in Brno. I like outdoor sports (cycling, skiing, hiking...) and spending time in mountains. Otherwise, I'm easily convinced to go out for a drink, a concert or a play. Let's go for a walk around the city or have a drink together.

Hello everybody, I would like to chat or meet later with kind and polite man who likes nature, animals, children and new things in life. Who likes English? Enjoy this beautiful language with me.

Hi, I would like to meet a woman, a foreigner who will teach me English, in return Czech or anything ... Martin

Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Žena | 49 let
Rakousko
Muž | 32 let
Praha
Muž | 36 let
Praha
Muž | 43 let
Praha

Ahoj hledám klučinu od 21 do 26 let nejlépe blízko u mě je jedno jak vypadá, hlavní je aby se choval normálně, možná trošku blazínek nehledám žádného psychopata ale normálního člověka s kapkou humoru Pište

I'm adventurous, romantic, intelligent, ambitious, smart and fun with a great sense of humour, very 21st century with some old fashioned values thrown into the mix. I love travelling, weekends away, days out, dancing the night away, cosy nights in, peat fires, candles, a glass of good wine, snuggling up to a great movie. I've travelled a lot, I am a cultivated person and I enjoy learning languages. I very much would like to start a family.

Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Žena | 49 let
Rakousko
Muž | 43 let
Praha
Muž | 36 let
Praha
Muž | 57 let
Praha