Doporučujeme:
Jak se sem dostanu

Různé kategorie

Kino
Divadlo
Umění
Lyžování
Turistika
Příroda
Výlety
Zvířata
Jsem Turek žijíci v Praze. Rad pokecam a seznámím. Rad sděluji informaci o své země a určitě bych chtěl pomahat s s Tuřečtinou koho bude chtit.
Hezký den. Jsem Honza, 183/73, 56let, modré oči, delší světlejší vlasy, veselé, přátelské a dobrosrdečné povahy. Profesí vychovatel a rockový zpěvák,nyní v i. d., ale stále aktivní. Zájmy jsou od muziky přes literaturu a vaření až po áčkové filmy. Nehledám idol, ale také postiženou ženu, které bych mohl věnovat svoji lásku. Děkuji za pozitivní reakci a budu se těšit. (prosím, jen vážně). Honza.
Hi! If you miss a friend and you are in Brno or around, do not hesitate and write to me! :) Kate
I'm not your typical surfer. Sure, I'm laid back and love the outdoors, but I also attended school in the Peterson-Central Elementary school in Baltimore and the Benedictine High School in Richmond, Virginia and have a thriving business designing high-end office buildings. When I'm not in the water or at the office, I love reading thrillers, hiking, and music, traveling, swimming, cooking, football
Hi, I am an easy going Czech woman (32 years old) looking for someone to practice English. I am a teacher, so I could help you with the Czech language as well. I would really prefer a foreigner, because I am not too motivated to speak English with Czech people. I would like to find someone to be friend with, going outside, drinking some coffee/beer/wine. In general, I don't have much time at weekends.
I'm here because I'm tired of being alone, I want to find a partner with whom I will be able to share all my life, good moments, good ideas, wishes, desires, dreams, everything what must be in healthy relations. I'm honest and sincere, I'm easy-going and believe in best in this life. I want to find just right woman and build strong a relationship with the right woman.
I do enjoy eastern European culture and history, and I had visited Europe for 7 times. Here I am looking for a Czech girl to be my friend first. If we like each other, yes, we will have a long term relationship. But friendship first for sure

TOPovaní a certifikovaní uživatelé

Jak se sem dostanu?
Muž | 43 let
Praha
Muž | 34 let
Praha
Muž | 36 let
Praha
Muž | 41 let
Liberec
Muž | 36 let
Praha
Hedam velmi mladou divku nejlepe do 25 ti let -ktera chce mit svatbu deti spolecny zivot -a hleda zabezpeceneho a spolehliveho muze.Vice te napisu az na tvuj majl .

TOPovaní a certifikovaní uživatelé

Jak se sem dostanu?
Muž | 36 let
Praha
Muž | 34 let
Praha
Muž | 43 let
Praha
Muž | 41 let
Liberec
Muž | 36 let
Praha