Tyto stránky používají pro lepší výkon, cílený obsah a pro účely analýzy cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Další informace | Beru na vědomí

Různé kategorie : Seznamka

Hello, i m planning to move to pilsen for study and work in few months and i would like someone to learn basic czech with. I can teach you English or arabic and we can have fun:)

Ahoj, jmenuji se Tomáš a mám Sociální fóbii, ve zkratce - působím uzavřený, introvertní a většinou se pobytu ve společnosti spíš vyhýbám. Touto cestu se zkouším seznámit, hledám holku na spol. trávení času (ať už formou výletů, sportu a nebo procházek v parku), měla bys chtít taky vztah a být z mého okolí. Nezáleží mi na tom jak vypadáš a ne, neznamená to že jsem automaticky škaredý, hledám citlivou inteligentní holku se smyslem pro humor, důležité je pro mě to co má uvnitř.

Greetings, ladies, I'm a 26-year-old student from Prague. I have been studying universities for the last six months. I'm slim and tall. My interests are chess (I have been playing since I was 7 years old. I traveled through the Czech Republic and Turkey and Switzerland.), Volleyball, tennis, table tennis. I like reading mainly professional literature. When it comes to movies, I like comedies (Cool College, Party in Vegas, etc.). Is there a lady here who would come with me for a walk or a coffee?

Ahoj, rád bych zde poznal svou drahou polovičku. Někoho s kým mohu trávit společné chvíle a budem se spolu radovat z každé maličkosti. Budem si navzájem oporou a jeden pro druhého tu vždy bude. Měla bys být upřímná, věrná a hlavně sama sebou. To samé ti mohu nabídnout i já. Na věku nezáleží důležité je abychom si rozuměli, tak se neboj napsat. Budu se těšit na Michal

I am a french engineer that loves Czech Republic.Everything about it, and also how beautiful and open are czech girls.I look for different experiences with open minded girls.And I am not a creep or bad intentioned person.

Kazdeho pritahuje neco jineho. Me napriklad pritahuje gravitace.Looking for someone not for couple of months, years, but for someone I would grow old with. Going outside in the rain. Deep talks. And when I say deep, I mean going to Mordor type of deep. Watching some series while cuddling knowing, I'm with a person, who knows what true love means. A soulmate. Simple, isn't it?

„To know love, be like a running brook. Which deaf, yet sings its melody for others to hear. Feel the pain of too much tenderness. Awake at dawn with a winged heart, and give thanks for yet another day of loving. Empty yourself, and yet be filled. An old man tells you, this is how to know love.“Ahoj, I’m Seiya 27 years old from Japan. I came to Prague to work as a scientist. You know, I’m far away from my home and I don’t have friends that much. So, I want friends who can share nice moment, happiness and even sadness, and if we feel comfortable to be together, serious relationship as a couple. My exgirlfriend lied to me and cheated at the end, so I want somebody really trustful, and faithful. I’m sincere gentleman to you for sure.

Ahoj, Hledám věřící, hodnou ženu se smyslem pro rodinný život pro otce své dcerky, která zůstává v jeho péči. :) on 47 let, sportovní postavy, nekuřák, nepije, věřící. Těším se na odpověď.

Hi there. Just moved to Prague and searching for someone to hangout and explore this beautiful city. And who knows how it will develop between us. I'm tall guy (195) Speak English and Russian. Starting to learn Czech. I have both active and passive way of spending time. Sometimes i like to walk and explore, sometimes just lay in bed/couch and watch tv series or read a book. Age doesn't really matter but preferably up to 30. Also you have to love traveling cause i have big plans xD