Tyto stránky používají pro lepší výkon, cílený obsah a pro účely analýzy cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Další informace | Beru na vědomí

Různé kategorie : Seznamka

I am a family oriented man with a huge sense of humor and want a woman for a serious relationship that will lead to marriage.

Still looking for Ivana. We met in a vinarna on Hybernska in June 2015 (when she was aged about 48). She had short blonde hair, beautiful teeth, worked in IT and her hobby was ballroom dancing.

Ráda poznám spolehlivého, charakterního muže, který se zajímá o víru a duchovní smysl života. Po seznámení se s různými duchovními směry je mi nejbližší poselství Ježíše Krista v podobě pro dnešní dobu. Víru pojímám soukromě ve svém srdci nikoli formou vnějších rituálů (chození do kostela).

Hledám opravdový, pevný vztah založený na duvěře a upřímnosti, citu a lásce, v dobrém i zlém. Mám uř delší dobu špatný zrak, ale také odvahu začít znovu a bavíc spoustu životních zkušeností, vím, co chci. Handikap nevadí, pouze absence zdravého selského rozumu a citu, ženu hledám spíše nesportovkyni a domácího typu a s odvahou měnit životní stereotyp. ŘP výhodou ne však podmínkou.

I am an Austrian single man, 57/194/95. After the lockdown I am now in Prague again for a few days every month. For this evening and nights I am searching for a younger woman who is interested to meet me at this days. For common dinner, for good talks with fine drinks and for a common night. Long-term friendship (fwb), with respect and with class. With a lot of fun and humour. And with fulfilment of boths needs. Please let's talk about everything and let's meet very soon for a first dinner.

I open doors and like to go for drinks AND dinner on the first date. But it’s all part of what makes me a gentleman. I'm looking for a woman for a lasting relationship, a woman that will love me unconditionally and I will shower her heart with love and happiness.looking for serious relationship that can lead to marriage .

I'm caring and loving man who's down to earth.