Tyto stránky používají pro lepší výkon, cílený obsah a pro účely analýzy cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Další informace | Beru na vědomí

Různé kategorie : Seznamka

Just bored looking around if you're interested don't hesitate to write me ;)

Ráda poznám spolehlivého, charakterního muže, který se zajímá o víru a duchovní smysl života. Po seznámení se s různými duchovními směry je mi nejbližší poselství Ježíše Krista v podobě pro dnešní dobu. Víru pojímám soukromě ve svém srdci nikoli formou vnějších rituálů (chození do kostela).

Hledám dobrou duši, která by chtěla procházet život se mnou a s Pánem. Měla by mít pochopení pro tvorbu velkých věcí, ale radovat se z maličkostí. Jsem věřící, mám rád cestování, rád si zajdu zaběhat, do fitka, do sauny. Obdivuji dílo a život Tomáše Bati, mám rád velké výzvy a někdy šílené nápady. Miluji večery chval a jsem vděčný Pánu za vše. Pokud máš stejné smyšlení, můžeme zajít na kávu a uvidí se :-)

Slim 49/167 educated woman with closed past would like to meet a foreigner permanently living in Prague. Your native or nearly language is English and you could improve my not good English. No racist, cosmopolitan person, non-smoker. I don´t have any photo here from work reasons.

37, 165 cm, slim Czech woman, looking for Korean, Chinese or Japanese man. If there is not can be from other part of the world as well.

Ahoj, I’m Seiya 27 years old from Japan. I came to Prague to work as a scientist. You know, I’m far away from my home and I don’t have friends that much. So, I want friends who can share nice moment, happiness and even sadness, and if we feel comfortable to be together, serious relationship as a couple. My exgirlfriend lied to me and cheated at the end, so I want somebody really trustful, and faithful. I’m sincere gentleman to you for sure.

Hi. I'm a tall french guy living in Brno. I like outdoor sports (cycling, skiing, hiking...) and spending time in mountains. Otherwise, I'm easily convinced to go out for a drink, a concert or a play. Let's go for a walk around the city or have a drink together.Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Žena | 53 let
Karlovy Vary
Žena | 34 let
Příbram
Žena | 49 let
Rakousko
Muž | 57 let
Praha

Greetings, ladies, I'm a 26-year-old student from Prague. I have been studying universities for the last six months. I'm slim and tall. My interests are chess , Beach volleyball, tennis, table tennis, squash. I like reading mainly professional literature. As for the movies, I like comedies (Cool College, Party in Vegas, etc.), and as for horror films, Kostelník, The Living Dead, etc.Is there a lady who would walk or have a coffee with me?

MužCizojazyčné - on hledá ji 44 let

TOP  20.9.2019

Welcome, I’ve just moved to Prague and would love to meet people from Czechia, I like doing anything from a cozy evening at home to a party night in the city to go out in the nature and camp. So if you are interested and would like my company, write me :)

Doporučujeme

Jak se sem dostanu?
Žena | 34 let
Příbram
Žena | 53 let
Karlovy Vary
Žena | 49 let
Rakousko
Muž | 46 let
Praha